O nás

arrow
Minit
MINIT je ORIGINÁL

Pre svoju sieť pekárničiek aj pre ich chrumkavé a voňavé výrobky, sa slovenská spoločnosť FORNETTI SLOVAKIA rozhodla vytvoriť novú značku minit-logo.png

K rozhodnutiu prišlo na začiatku roka 2015, a od októbra už prvé predajne získali nový dizajn a značku. So zmenou značky zmenila svoje meno aj samotná spoločnosť, od novembra 2015 na MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.

Obľúbené výrobky, ktoré spotrebitelia dôverne poznajú, sa vyrábajú viac ako 17 rokov na Slovensku, v Dunajskej Strede. Počas tohto obdobia sa z nich stali už tradičné pochúťky. Veď kto by nepoznal ikonické mini pizzové či marhuľové? A nielen tie, ale všetky sa pripravujú na základe vlastných slovenských receptúr, ktoré vám chutia najviac, a aj preto zostávajú nezmenené.

Originál z piecky má nové meno minit-logo.png

AKO TO BOLO

História spoločnosti sa začala písať ešte v roku 1991, kedy bratia Ambrovicsovci založili rodinnú pekáreň v pivnici rodinného domu. Prvý úspech priniesli francúzske bagety, ktoré majitelia vlastnoručne vyrábali a distribuovali do okolitých predajní. Tu začala láska k pekárenskému remeslu, ktorému sa venuje rodina dodnes.

Ďalším míľnikom v smerovaní spoločnosti bol nápad z Maďarska. Počas jednej prechádzky v susednom maďarskom meste Győr, zakladateľa Ing. Františka Ambrovicsa oslovil koncept predaja malých koláčikov rovno z piecky natoľko, že neváhal a rozhodol sa priniesť ich aj na Slovensko.

Zakrátko bola spustená výroba malých koláčikov na Slovensku. Vďaka nej sa od roku 2000 zo slovenskej produkcie zásobuje aj celý český trh. Výrobky sa od začiatku vyrábajú na základe vlastných špeciálnych receptúr.

V roku 2009 spoločnosť založila koncept slovenskej siete prevádzok rýchleho občerstvenia Fresh Food Bar MINUTE, ktorý ponúka možnosť rýchleho občerstvenia zdravým, kvalitným a moderným spôsobom - viac na www.minutebar.sk.

Okrem budovania franchise siete značkových pekárničiek a výroby malých koláčikov z lístkového cesta predávaných na váhu, je druhou významnou oblasťou podnikania výroba a predaj chlebov a pekárenských výrobkov pre rôzne typy maloobchodných prevádzok.

Vďaka vysokej technologickej úrovni výroby, kvalite výrobkov a poskytovaných služieb je spoločnosť významným dodávateľom pre obchodné siete, maloobchodné a veľkoobchodné jednotky, čerpacie stanice, zariadenia závodného stravovania a HoReCa segment.

HISTÓRIA V KOCKE
1991 - bratia Ambrovicsovci založili rodinnú pekáreň
1999  - spoločnosť začala rozvíjať sieť pekárničiek malých koláčikov
2000  - zo slovenskej produkcie sa zásobuje už aj český trh
2009  - vznik franchise konceptu Fresh Food Bar MINUTE
2015   - počet zamestnancov sa od založenia rozšíril z 2 na 250
- takmer 300 pekárničiek MINIT na celom Slovensku
- viac ako 1000 maloobchodných prevádzok predávajúcich chleby a pekárenské výrobky spoločnosti
- spoločnosť mení svoj názov a značku na minit-logo.png

 

NA ČOM NÁM ZÁLEŽÍ?

Aby naše výrobky chutili.

Chceme, aby si naši zákazníci dokázali prostredníctvom našich výrobkov vyčarovať chvíľku radosti, či už cestou do školy, práce, alebo v pohodlí domova v kruhu najbližších.

chuť - vôňa - chvíľka radosti

Ocenenia
2009

  - konateľ František Ambrovics finalistom súťaže Podnikateľ roka 2009
  - 8. miesto v súťaži Diamanty slovenského biznisu

  podnikatel.jpg

2010

  - sme medzi 10 reprezentantmi Slovenska v súťaži European Business Award
  - 6. miesto v súťaži Diamanty slovenského biznisu
  - 2. miesto na západnom Slovensku

  podnikatel2.jpg

2013

  - prestížne ocenenie najlepších domácich značiek Slovak Superbrands

  superbrands.png

2014

  - produkty Zbojnícky chlieb 405g a Salzstangel - slaný rožok 85g získali ocenenie Značka kvality SK

  znacka-kvality.jpg     znacka-kvality.jpg
 - franchise koncept Fresh Food Bar MINUTE získal ocenenie kreativity v obchode - Múza Merkúra v kategórii „Branding predajne“

2015

 - projekt POLIEVKA MINUTE realizovaný v predajniach Fresh Food Bar MINUTE získal ocenenie kreativity v obchode – Múza Merkúra v kategórii „Umiestňovanie produktov v mieste predaja“

muza.png polievka_minute_logo_kruh.png
 - viaceré výrobky spoločnosti získali ocenenie Značka kvality SK (viac tu)

- MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o. sa zaradila medzi TOP 10 firiem regiónu, spoločnosť získala 09. miesto v rebríčku najzdravších firiem v trnavskom regióne za rok 2015

image-000_0.jpg

 

 

Certifikáty
certification.png

Kvalita a bezpečnosť potravín na prvom mieste

V roku 2016 získala spoločnosť MINIT SLOVAKIA medzinárodný štandard IFS FOOD.

International Food Standard (IFS) je najvyššou zárukou kvality, bezpečnosti potravín a dodržiavania prísnych štandardov na všetkých úrovniach.

Certifikát IFS FOOD nahradil v našej spoločnosti systém manažérstva bezpečnosti potravín ISO 22000:2005, zavedený od roku 2009.

Kvalita je pre nás, aj pre vás rovnako dôležitá!

IFS FOOD Certifikát (PDF)

                                                   ifs_certifikat_2021.png

Naši partneri

Odberatelia

odb-logo-2020_1.png

 

 

 

Dodávatelia

dod-all2020.png